Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Giresun-ŞebinkarahisarGiresun-Şebinkarahisar
KARAAĞAÇKARAAĞAÇ
KÖYÜKÖYÜ
wwwwww
karaagackoyukaraagackoyu
netnet
Takip Edin Takip Edin


Facebook Sayfamız Facebook Sayfamız

Dernek
Derneğimiz Derneğimiz

Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz?
Anket Anket

Basın Bülteni Basın BülteniEtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
İletişimİletişim Formu Formuinfo@karaagackoyu.net
CanlıCanlı Yayın Yayın
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İller arası mesafe İller arası mesafe

KÖYÜMÜZÜN TANITIMI
KÖYÜMÜZÜ TANIYALIM
Karaağaç köyü Giresun Şebinkarahisar ilçesine bağlı Bayramköyü.Çırdak.Akbudak ve Suboyu köyleri arasına kurulmuş şirin ve güzel  birköy dür,ayrıca köyümüzün altından kelkit vadisinin bir kolu akmaktadır yeşil ırmağın kolu olarakta söylenir. İsmini o yıllarda bölgede karaağaç ağacı cok olduğundan ismini bu ağaç tan aldığı söylenir günümüzde bu ağaç dan yok.sebebi 1980 lerde rusyada nükler santralden sızan kimyasalın karadeniz bölgesinde bir cok şeye zarar verdiği gibi bu ağaçların da neslini kuruttuğu söyleniyor karaağaç köyünün kuruluş tarihi ne tolarak bilinmesede araştımalarda 1700 lü yıllarda pegler,alaçat yukarı köy gibi bölgelerde yerleşim olmuş daha sonra şu anki bulunduğu yerde toplanılmış iki ayrı kabineden oluştugu bilinmekte  Hun türkleri ile Kafkas türkleri.Hun türklerinin sivas tarafında geldiği hünülülerolduğu  Kafkas türklerinin de Anna tarafında geldiği söyleniyor bu dönemde kabineler birbirinden kız alma verme evlilikler oluyor ve aileler coğalıyor cumhuriyetin tarihinin kuruluşundan sonra ailelere soy isimler veriliyor her aileler  ayrı ayrı soy isim alıyor cok önemli bir detayla karşılaşıyoruz burada şuan ki köyümüzde soy ismi çatal ,yılmaz,karaman,kalkancı,kalkan,kılıç olanların Hun türklerinden geldiği abay,altun,çiftçi  Kafkas türklerinden geldiği görülmektedir Karaağaç köyünün ilceye uzaklı 6 kmdir. Köyümüzün 2007 Türkiye Genel Nüfus sayımına göre nüfusu 262 kişi47 hanedir. Nüfusun büyük bir bölümü Ankara, ve İstanbul dayaşamaktadır.Köyde yaşayanların büyük çoğunluğu hayvancılık ve tarım ile uğraşmaktadır.Köyün arazisi kıraç ve engebelidir.
Karaağaçköyünün Önemli yerleri:Güğülük çakılı,körgöze,Dönbelek,Selep Pınarı,Çırdakdüzü,kızılbayır,çipillik,Sivriçiçi,çay tarlaları,hamam deresi,aluçlu,kızıl ağaçlık,değirmenler,çiflik,düztarlalar,Derindire,Yaycı deresi Bağ ve bahçeler,körğöze,inardı,seküler,ırmakboyu ve hasan ağa köprüsü Mezarlıklar önemli yöreleridir.
Köyümüzde yetişen ağaçlar:Kavak,söğüt,alıç,kızılağaç,karaağaç,sağızlık,pelıt,yılgın,çınar,kızambukvb.ağaç yetişmektedir.
Köyümüzde yetişen Meyve ve Sebzeler:Ceviz, Dut,Elma, Kayısı,Erik,Alıç,Üzüm,Vişne,Kiraz,şeftali,armut,Kuşburnu.Köyün başlıca geçim kaynağını Sulu ve kuru tarım alanlarında buğday, arpa, fig,yonca, tütün, nohut, fasulye, kavun, karpuz, salatalık,biber,domates,soğan,lahana,patates vb.sebzeler yetişmektedir.Aricilik yapan, Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştirenlerin sayısı Hızla artmaktadır. Köyümüzde Tüm taşınmazların kayda alındığı kadastro çalışmalarına Köyümüzde 1993 yılında yapılmıştır. Köyümüzünokuma yazma oranı hemen hemen %100 dir. Giysilerimiz yöreseldir.Köyümüzde suşebekesi bulunmaktadır. Ayrıca eskiden yapılmış çeşmeler köye hala su sağlamayadevam etmektedir.

kaynak:köy büyüklerinden ve resmi dairelerden alınmıştır bilgi paylaşmak ilave etmek isteğenlerin sitemiz sms tel aracılığı ile site yönetimine ulaşabilir.GÖNDERİLEN YORUMLARGÖNDERİLEN YORUMLAR

Ekleyen: BARIŞ ABAY 18 Ekim 2012, Perşembe 19:13
çok güzel olmuş ellerinize saglık
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,3438

© 2012 karaagackoyu.net
Karaağaç Köyü Web Portalı http://www.karaagackoyu.net

Tam Ekran