Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Giresun-ŞebinkarahisarGiresun-Şebinkarahisar
KARAAĞAÇKARAAĞAÇ
KÖYÜKÖYÜ
wwwwww
karaagackoyukaraagackoyu
netnet
Takip Edin Takip Edin


Facebook Sayfamız Facebook Sayfamız

Dernek
Derneğimiz Derneğimiz

Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz?
Anket Anket

Basın Bülteni Basın BülteniEtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
İletişimİletişim Formu Formuinfo@karaagackoyu.net
CanlıCanlı Yayın Yayın
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İller arası mesafe İller arası mesafe

DERNEK BAŞKANLARINDAN ÇÖZÜM İÇİN ORTAK TAVIR

DERNEK BAŞKANLARINDAN ÇÖZÜM İÇİN ORTAK TAVIR


defa gösterilmiştir
ŞEBİNKARAHİSAR FAKÜLTESİ KURULMASI YÖNÜNDE ISRARLI OLAN, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE BAĞLANMAK İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI.

0-00000522YENİ DERNEK BİNASI ALIMI İÇİN FİNANSI İHTİYACI TAMAMLANDI (HAYIRLI OLSUN)

GÜNÜN SÜRPRİZİNİ MUSTAFA SARIGÜL YAPTI

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği,  toplumsal sorunlara yönelik çalışmalar ile ilgili her ay düzenli olarak yaptığı Divan toplantısında Fakülte olayı ile Derneklerin ortak piknik yapılması konusu tartışıldı.

Toplantı açılışını yapan Derneklerden sorumlu Başkan Yardımcısı Sebahattin Çiftçi, kendine özgü hoş sohbeti ve sunumu ile yaptığı konuşmada, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e övgüler yağdırarak, her yapılan toplantıya katıldığını, daima yanımızda olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti.Çiftçi ayrıca dikkat çekerek yaptığı konuşmada önemli olan bundan sonra desteğini verdiğimiz Başkanımıza sahip çıkmak, onu tekrar seçtiğimiz takdirde asıl o zaman görevimizi tam yapmış oluruz,dedi.

Divan Başkanlığı heyetine seçilen Ali Sütçü, Selim Çiftçi ve Şaziye Gülte ile birlikte saygı duruşu ve Emrah Akbaş eşliğinde istiklal marşı okunarak toplantıya başlandı.

Dernek Başkanlarının yoğun ilgi gösterdiği kahvaltılı Divan toplantısının sponsorluğunu Hisar oto sahipleri Bayram Karaman ve Ahmet Başaran üstlendi.

Divan Başkanı Ali Sütçü, gündemi okuyarak, katılımcıları bilgilendirerek, ev sahibi olarak Karacaören Köyü dernek Başkanı Bayram Karaman, ilk konuşmacı olarak açılışı yaptı.

Dernek Başkanı Yücel Kısa, fakülte olayını gündeme getirdiği konuşmasında, haklı taleplerimize çözüm bulunmadığı, Cumhuriyet Üniversiteye bağlanmak için imza kampanyası başlatarak tepkimizi koyacağız, dedi

Başkan Kısa, Divan toplantısının diğer gündem maddesi olan köy Dernekleri ile beraber ortak piknik yapma organizasyonu ile ilgili yaptığı konuşmada, birlikten güç doğar, gücümüzü göstermek adına 3 Haziran'da yapacağımız piknik organizasyonunu her yıl hep beraber düzenleyeceğiz, dedi.

YÜCEL KISA,FAKÜLTE OLAYINDA ÇÖZÜM YOK

Dernek Başkanı Yücel Kısa, daha Divan toplantısına dile getirdiği Şebinkarahisar Fakültesi için çözüm bulunmazsa çözüm için neler yapılması gerektiğini anlattı..

Başkan Kısa, AK Parti Giresun milletvekili Mehmet Geldi'nin İstanbul Giresun federasyonunda yaptığı konuşmasında; Bundan sonra Giresun ilçelerine yapılan Fakülte kurulması olayı olmayacak, buralarda 4 yıllık yüksek okullar kurulacak, Fakülteler yalnız Giresun merkez'de olacak'' dediğini söyleyerek, bize Fakülte kurulması için söz verenlerin sözünü tutmasını istiyoruz.

Siyasetçilerin toplantılarda bizlere söylediği, Fakülte olayında çözüm olacak, lafının boş olduğunu, çözüm bulunmadığını, Giresun üniversitesinin ivme kaybettiğini, idari yönden büyük sıkıntıları olduğunu belirterek, Rektörünü seçemeyen bir Üniversitenin, Şebinkarahisar'a ne katkısı olacak dedi. Ayrıca bölümlerin kapandığını, öğrenci nüfusunun azaldığını belirterek, bizlerin meselelerine sahip çıkacak Sivas Cumhuriyet üniversitesine bağlanmak için imza kampanyası başlatıyoruz, diye konuştu.

Başkan Kısa'nın imza kampanyası ile ilgili sözlerine dernek başkanlarından büyük destek geldi.

DERNEK BİNASI ALIMINDA MUTLU SON

Dernek Başkanı Yücel Kısa, yeni dernek binası alımı için yapılan çalışmalardan bahsederek, bu yönde yoğun mesai ve emek sarf eden Mehmet Hasbal ve Salih Kaçır'a teşekkür ederek yaptığı konuşmasında, Salı günü tapuya gidileceğini belirterek, çok kısa sürede yapılan bu organizasyona dayanışma örneği gösteren destek veren derneklere,kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür etti.

BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ;''DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLİYORSUNUZ''

Başkan Genç, konuşmasında şunları dile getirdi;''Öncelikle yaşam için toplum kalkınmasına yönelik planlar yapılması gerekir, eğer planlı hareket edersek başarılı oluruz. Derneklerimiz çok çalışıyor,hiçbir yerde olmadığı bir şekilde ayda bir defa Divan toplantısı yaparak gündemi heyecanlı tutuyorlar.Buralardan sonuç çıkarmasını sağlıyorlar..Dernek binası alımı konusunda dayanışma örneği sergileyen hemşerilerime teşekkür ediyorum.Burasının bize yakışır şekilde kültür merkezi olmasını temenni ediyorum.Herkes karınca kararınca elinden gelen yardımı,desteği verdi,destek verenleri,emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum,bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum'',dedi.

Başkan Genç, fakülte olayı için imza kampanyasına destek verdiğini belirterek şunları söyledi;''Her şeyin başında planlama var. Üniversiteler önemli kurumlardır, kolay kurulmuyor. Giresun üniversitesinin çok sıkıntısı var. Fakülte olayında sorumluluk duygusu ile yapılan bu harekette bir dayanışma örneğidir. Buda bizim özümüzde var'',dedi

MUSTAFA KOCA; DEDİĞİMİZ ÇIKTI''

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği eski Başkanı ve yönetim kurulu üyesi Mustafa Koca, yaptığı konuşmada;''Bizler Giresun Üniversitesine bağlanmayalım dediğimize, bizlere tepki göstermişlerdi. Dediğimiz çıktı, Giresun üniversitesi ile büyüme şansımız yoktur. Sivas Üniversitesine bağlansaydık, 2 tane fakülte kurulacaktı. Daha evvel bağlanmayalım diye imza toplamıştık, şimdi de ayrılalım diye imza toplayacağız, bizlerin dediği oldu. Bizlere haksızlık yapılıyor, söz verenler nerede, hangi akla hizmet ediyorlar, ilçelere fakülte olayı olmaması yanlış bir karar, bizleri hep ihmal ediyorlar'',dedi.

Mustafa Koca, Dernek binası alımı konusunda fikir olarak öncü olduğunu, emeğine saygı gösterilmesini belirterek, isminin geçmemesinden dolayı sitemini belirtti

Bora Kılıç, Hakan Özbay,Vakıf Başkanı Avni İşçan ve diğer konuşmacılar gündem ile ilgili görüşlerini belirterek, imza olayına destek olacaklarını belirterek, dernek binası alımında emeği geçenlere teşekkür edildi.

SARIGÜL; ŞEBİNKARAHİSARLILARI HİÇ UNUTMADIM''

Divan toplantısına katılarak günün sürprizini yapan Şişli Belediye Başkanı Sarıgül yaptığı konuşmada; Şebinkarahisar ziyaretinde karşılama törenini ve misafirperverliği hiç unutmadığı söyleyerek eski Belediye Başkanı Lütfullah Akdoğan ve halka teşekkürlerini sundu.

Sarıgül ayrıca, İstanbul'da bulunan Şebinkarahisar öğrenci yurdunun kendisi için öneminin çok olduğunu,orada kaldığını belirterek, yeni Dernek binasının hayırlı,uğurlu olmasını tadilat,dekorasyon ve diğer masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını belirterek, bir sonraki divan toplantısının sponsorluğuna üstlendi.

Sarıgül, Dernek binası dekorasyonu için binaya beraber bakılması gerektiğini proje kapsamında yapılacak uygulamanın önemli olduğunu belirterek, dernek binasının Şişli ilçesi sınırları içinde olmasından dolayı  da memnuniyetini ifade etti.

Dernek Başkanları,Sarıgül'ün samimi ve içten konuşlarına yoğun alkışlar ile karşılık verdi.

Toplantı sohbetlerin ardından iyi dilek temennileri içinde sona erdi.

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,2578

© 2012 karaagackoyu.net
Karaağaç Köyü Web Portalı http://www.karaagackoyu.net

Tam Ekran